Frankrijk

Lot

  • 09/07/2023
  • 10/09/2023
  • Busreis

Vanaf € 945

Bereken uw prijs

In Zuidwest-Frankrijk baant de rivier de Lot zich een weg door nu eens oneindige landschappen, dan weer door statige, steile rotswanden. Deze regio staat bekend om zijn charmante, schilderachtige dorpjes en prachtige natuur. Het is hier dat prehistorische grotten met wonderbaarlijke grotschilderingen bewonderd kunnen worden.  Ook de middeleeuwen drukten hun stempel op deze streek, met tal van kerken, prachtige kastelen en burchten, statig gelegen op hoogoprijzende rotsen. Kortom een bestemming met voor ieder wat wils, mooie natuur, een rijk cultureel erfgoed en een legendarische gastronomie.

Inbegrepen:

6 x diner, overnachting en ontbijtbuffet

5x lunch

1/4 tafelwijn tijdens lunch en diner

1x welkomstdrink

1x folklore avond

1x broodjes op de heenreis

reis en excursies met luxe autocar

Inkomgelden volgens programma: kasteel Milandes, Padirac, kasteel Castelnau-Bretenoux, grotten Pech-Merle

audioguide systeem

deskundige begeleiding

BTW, wegen- en verblijftaksen cfr. 18/10/2022

Niet inbegrepen:
  • tafeldranken
  • persoonlijke uitgaven
  • reis- en annuleringsverzekering
Afreisdata Prijs per persoon in Type 22A
09/07/2023: € 945
10/09/2023: € 945
Toeslagen
single kamer 11A: + € 141
Verzekeringstarief:

globale reisverzekering: € 9/dag/persoon
enkel annuleringsverzekering: € 6.50/dag/persoon

Reisformaliteiten:

geldige identiteitskaart volstaat
Kinderen Kids-ID

Opstapplaatsen:
  • Mol, carpark Postelsesteenweg 27
  • Hasselt, carpark Walenstraat 30
  • Antwerpen, Crowne Plaza Hotel
  • Sint-Niklaas, Hotel Serwir
Opmerking:

Programma onder voorbehoud van wijziging.

Reisprogramma:

Ontbijt Lunch Diner

  • dag 1 Diner inbegrepen

    Aankomst in hotel

    Vanuit onze centrale opstapplaatsen rijden we via Franse autowegen richting Limoges. Tegen de avond bereiken we via Brive-la-Gaillarde onze verblijfplaats, Gramat. We checken in in de Hostellerie du Causse 3* voor de volgende 6 nachten. Vóór het diner genieten we nog van een welkomstdrankje.

  • dag 2 Ontbijt inbegrepen Lunch inbegrepen Diner inbegrepen

    Château de Castelnau-Bretenoux & Circuit des Merveilles

    In de voormiddag bezoeken we Château de Castelnau-Bretenoux, een prachtig versterkt kasteel van de machtige baronnen van Castelnau. Het kasteel overleefde verscheidene oorlogen tijdens de middeleeuwen, maar werd in 1851 verwoest door een hevige brand. Door Jean Mouliérat in al zijn glorie hersteld, herbergt het de dag van vandaag een belangrijke kunst- en meubelcollectie. Alvorens terug te keren naar ons hotel voor de lunch houden we nog halt in Bretenoux, een klein, versterkt dorpje aan de voet van het kasteel. De ‘Villages Quercynois’ kregen het label van mooiste dorpjes van Frankrijk. We bezoeken hiervan Carennac met haar prachtige klooster. Ook Loubressac, gelegen boven op een berg met een prachtige uitzicht over de vallei van de Dordogne wordt bezocht.

  • dag 3 Ontbijt inbegrepen Lunch inbegrepen Diner inbegrepen

    Sarlat, parel van de Périgord & kasteel Milandes

    In de voormiddag brengen we een beoek aan Sarlat, de hoofdstad van de Périgord Noir. Tijdens de geleide stadswandeling door de pittoreske straatjes ontdekken we de gevels in verschillende stijlen, die getuigen van een chaotische maar strijdlustige reis door de eeuwen heen. We genieten nog van wat vrije tijd alvorens we onze route verder zetten richting Castelnaud-la-Chapelle. Hier bevindt zich het kasteel van Milandes, dat ons goed inzicht geeft in het leven ten tijde van Josephine Baker. Het dak van leisteen, de houtbewerking en de prachtig gebleven gebrandschilderde ramen geven het kasteel een charmante uitstraling.

  • dag 4 Ontbijt inbegrepen Lunch inbegrepen Diner inbegrepen

    Collonges-la-Rouge & Assier & Figeac

    Na het ontbijt vertrekken we voor een kort bezoek richting Martel, de stad van de 7 torens,.  Via een mooie route ontdekken we het graafschap Turenne. We stoppen in Collonges-la-Rouge, een schilderachtig dorpje met statige herenhuizen, opgetrokken uit paarse zandsteen. Tussen de rijke gronden van de Limargue en de minerale rijkdom van de Causses, ligt Assier, een middeleeuws dorp met een magnifieke kerk. Vervolgens richting Figeac, een charmant dorpje met een rijk historisch verleden.

  • dag 5 Ontbijt inbegrepen Lunch inbegrepen Diner inbegrepen

    Rocamadour & Padirac

    Het heilige stadje Rocamadour, meesterlijk vastgepind op zijn kalkklif, domineert het ravijn van de rivier de Alzou. Na de lunch maken we een geleide wandeling vanaf het kasteel, langs de heiligdommen tot aan de winkelstraat voor wat vrije tijd. In de namiddag staat Gouffre de Padirac op het programma.Deze fabelachtige druipsteengrot, gekenmerkt door een enorme schacht van meer dan 100 m diepte, verkennen we per boot. Een niet te missen natuurwonder. ’s Avonds genieten we na het diner van een dansavond.d.

  • dag 6 Ontbijt inbegrepen Lunch inbegrepen Diner inbegrepen

    Les 3 Vallées & Saint-Cirq-Lapopie & Cabrerets

    Vandaag doorkruisen we 3 valleien, nl. die van de Lot, de Vers en de Cère. We ontdekken het dorpje Saint-Cirq-Lapopie dat vanop zijn hoge rots de Lotvallei domineert. Het staat op de lijst van mooiste dorpen van Frankrijk en werd volledig geklasseerd als historisch monument. De nauwe steegjes, met mooie stenen huizen met bruine dakpannen, zijn een wandeling meer dan waard. We gaan op ontdekking in de grotten van Pech-Merle. Deze staan bekend om hun typische grotschilderingen o.a. van het gestippelde paard. Deze laatste avond wordt er een gastronomisch menu geserveerd met regionale specialiteiten.

  • dag 7 Ontbijt inbegrepen

    Huiswaarts

    Na het ontbijt keren we via Limoges, Orléans en Parijs huiswaarts van een prachtige reis.

Hostellerie du Causse

Kamerbeschrijving

Het hotel beschikt over modern ingerichte kamers met eigen badkamer voorzien van bad of douche, toilet, haardroger, flatscreen-TV, safe, telefoon.

Logies
11A: standaard éénpersoonskamer
22A: standaard tweepersoonskamer met dubbel bed (max. 2 volw.)
Faciliteiten
  • buitenzwembad
  • schaduwrijk terras
  • WiFi
  • bar
Maaltijden

Ontbijtbuffet en ’s avonds een 3-gangenmenu bereid met lokale producten.